Jubileusz Przedszkola

W czwartek 13 października 2022 r. w Przedszkolu Sióstr Boromeuszek odbyły się uroczyste obchody 30-lecia placówki. Podczas wydarzenia Powiat Kępiński reprezentowała Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka.

2022-10-18

Wraz z przedszkolakami w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście. W czasie uroczystej Eucharystii dziękowali Panu Bogu i ludziom za 135 lat pełnienia misji - charyzmatu miłosierdzia wmieście Kępnie i prowadzenia Przedszkola Kochających Serc od 30 lat. 


https://www.youtube.com/watch?v=3L1FRp4sMiU

"Jubileusze 30-lecia i 135-lecia mają dodać nam skrzydeł, aby misja, którą na co dzień pełnimy jeszcze bardziej była zakorzeniona w całym dorobku naszych poprzedniczek, Sióstr, które były tak otwarte na świat i tak ufały w Opatrzność Bożą, że tu na ziemi kępińskiej zasiały ziarna, które po dziś dzień przynoszą owoce na Chwałę Pana. Każdego dnia doświadczamy i podziwiamy jak przyprowadzane przez rodziców dzieci, przy współpracy z nauczycielami, uczą się i rosną na wartościach chrześcijańskich kolejne pokolenia dzieci. A nasze serca, sióstr i pracowników pękają z radości, że pasja, dar i nasze talenty są wykorzystywane w 100 procentach do tego, aby kolejne pokolenia dzieci szły w życie wierząc we własne możliwości i wspaniale integrując się ze środowiskiem, czego też uczą się w naszym przedszkolu ze względu na fakt, że na co dzień spotykają się z dziećmi, które potrzebują większej opieki, to dzieci objęte kształceniem specjalnym." - siostry boromeuszki pracujące w Kępnie.

Aktualności