Boże Narodzenie, to tajemnica miłości! To miłość Ojca, który posłał jednorodzonego Syna na świat, aby ofiarował nam dar swojego życia. /św. Jan Paweł II/
W naszej cieszyńskiej wspólnocie 30 czerwca świętowałyśmy niezwykłe urodziny s. Kajetany Danielczyk. 103 lata życia!
Nasz tajemniczy ogród znów tętnił życiem. 25 czerwca odwiedziły nas "Misie" - grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka.
Z okazji Jubileuszowego Roku Nadziei ogłoszonego przez Papieża Franciszka Siostry naszego Zgromadzenia z całej Polski 7 czerwca spotkały się w Katowickich Panewnikach.
Po roku przerwy 30 maja udało się ponownie zorganizować "Dzień Dziecka" w naszym tajemniczym ogrodzie.
Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa! /z Exsultet/
Razem z Zarządem i personelem naszego szpitala świętowałyśmy uroczystość św. Józefa. W piękną podróż przez historię powstania i działalności szpitala zabrała nas s.M. Natana Bańczyk.
„Boże Narodzenie jest świętem Miłości wcielonej, miłości narodzonej dla nas w Jezusie Chrystusie. Jezus Chrystus jest światłem ludzi, które świeci w ciemności nadając sens ludzkiemu życiu i całej historii.” Papież Franciszek
Obecnie trwamy w nowennie do św. Karola Boromeusza. Niech nasz Patron wstawia się za Nami i wyprasza nam potrzebne łaski w codzienności życia.
W czasie 98 Światowego Tygodnia Misyjnego, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym im. św. Wojciecha w Gnieźnie odbyła się Gala wręczenia medali Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji.
W niedzielne popołudnie 7 czerwca abp Andrzej Przybylski zaprosił dzieci do wspólnego świętowania w ogrodach Kurii Metropolitalnej w Katowicach.
więcej »
W piątek 5 czerwca wspólnota Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego - przełożeni, klerycy oraz współbracia z roku propedeutycznego - pod przewodnictwem abp. Andrzeja Przybylskiego udali się na wspólną pielgrzymkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską.
- Zanieśliśmy dzisiaj monstrancję pod otwarte niebo nie dlatego, że Chrystus potrzebuje zobaczyć świat, ale dlatego, że to świat potrzebuje zobaczyć Chrystusa - powiedział bp Marek Szkudło podczas Mszy św. w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.