Kolejny sprzęt już w Szpitalu św. Józefa

Szpital św. Józefa Sp. z o.o. w Mikołowie realizuje kolejne etapy związane z koncepcją tworzenia nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej. 

2021-12-31

Szpital św. Józefa Sp. z o.o. w Mikołowie realizuje kolejne etapy związane z koncepcją tworzenia nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej. 

Nowoczesne urządzenie do wykonywania zdjęć rentgenowskich trafiło 27 grudnia na blok operacyjny Szpitala św. Józefa w Mikołowie. Tak zwane „Ramię C” służyć będzie nieocenioną pomocą lekarzom w takcie operacji wszędzie tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa precyzja.

Sprzęt już wkrótce znajdzie swoje zastosowanie podczas przeprowadzania zabiegów z zakresu chirurgii i ortopedii. 

Ramię marki GR Brivio pozwala na uzyskanie obrazów doskonałej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu dawki promieniowania rentgenowskiego - tak istotne z punktu bezpieczeństwa pacjenta. Urządzenie oferuje między innymi szeroki wybór trybów obrazowania i wyposażone jest w pełni cyfrową kamerę o dużej rozdzielczości oraz zaawansowany wzmacniacz obrazu. Funkcja Smart Metal umożliwia też detekcję metalu w polu obrazowania.

Z nowego sprzętu korzystać będzie głównie Oddział Ortopedii i Rekonstrukcji Narządu Ruchu z Pododdziałem Chirurgii Kręgosłupa, którym kieruje profesor dr hab. n. med.  Tomasz Bielecki, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora szpitala ds. medycznych. To światowej klasy specjalista z zakresu endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych oraz schorzeń kręgosłupa i ręki.

Dostawcą sprzętu jest firma rodzima Althea Polska Sp. z o.o. działająca na terenie całej Polski i Europy, dla której istotnym jest wsparcie w zakresie diagnostyki, zwłaszcza Szpitala o 120 letniej historii, który chce twórczo łączyć tradycję z nowoczesnością, pozyskując wyspecjalizowaną kadrę, w tym lekarzy z tytułami akademickimi oraz stawia przed sobą nowe wyzwania, by zapewnić pacjentom opiekę medyczną o najwyższym, europejskim standardzie.

Fot. Sandra Szymańska

ZOBACZ GALERIĘ

Aktualności