Bądź pozdrowiona, Maryjo!

„Bądź pozdrowiona Maryjo Dziewico! Przez ciepły wietrzyk, co drzewa kołysze. Przez tę przedziwną porankową ciszę.

2021-05-19

Przez kwiatów woń, przez ptaków śpiew, przez jezior toń, przez wichrów wiew, przez słońca blask, o Pani pełna łask, bądź pozdrowiona!” Przez kwiatów woń, przez ptaków śpiew, przez jezior toń, przez wichrów wiew, przez słońca blask, o Pani pełna łask, bądź pozdrowiona!”

Słów tej maryjnej pieśni w pełni mogłyśmy doświadczyć podczas pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej oraz pobytu w polskim Loretto. Podziwiałyśmy piękno tego maryjnego sanktuarium, położonego nad rzeką Liwiec, otoczone Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym. Czas spędzony u Maryi Loretańskiej, Matki Wcielonego Słowa, był niczym duchowa przystań dla nabrania potrzebnych sił na najbliższą przyszłość.

Drugim miejscem naszego pielgrzymowania była Zuzela – miejscowość, w której przyszedł na świat Prymas Stefan Wyszyński. Odwiedzając kościół parafialny w Zuzeli, dzięki naszej przewodniczce, p. Alinie, mogłyśmy poznać szczegóły z życia młodego „Stefka” Wyszyńskiego, a także pomodlić się przy chrzcielnicy, gdzie został ochrzczony. Odwiedziłyśmy także Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa, położone naprzeciwko parafialnego kościoła. Tam w latach 1908-1910, przyszły Prymas Polski pobierał nauki. Ubogacone tym spotkaniem, z ufnością czekamy na rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Wyszyńskiego. 

s.M. Natana Bańczyk

ZOBACZ GALERIĘ

Aktualności