Nie było czasu do stracenia!

W weekend (8-10.11.2019) ponad osiemdziesięciu maturzystów brało udział w Częstochowie na corocznych rekolekcjach organizowanych przez Archidiecezję Katowicką.

2019-11-20

W ich organizację już trzeci raz włączył się Ruch Światło-Życie i nie tylko.

Jako że weekend ma tylko dwa dni, nie było czasu do stracenia! Już w dniu przyjazdu miała miejsce celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania, by móc z czystym i otwartym sercem w kolejnych dniach trwać na modlitwie i przyjmować Słowo i Ciało Pana Jezusa podczas Eucharystii. W „rozkładzie jazdy” znalazły się też między innymi: szkoła modlitwy i modlitwa Słowem Bożym, Apel Jasnogórski oraz modlitwa wstawiennicza, podczas której animatorzy prosili o dobre wybory życiowe dla zgromadzonych maturzystów.

Maturzystom został zaproponowany cały wachlarz świadectw o różnej tematyce. Młodzi małżonkowie dzielili się przeżywaniem okresu dojrzewania do małżeństwa, z kolei siostry zakonne opowiadały o podejmowaniu decyzji o poświęceniu życia Chrystusowi. Były też świadectwa o wyborze studiów, doświadczeniu Bożej miłości i o Słowie Bożym. Krótko mówiąc – dla każdego coś dobrego!

s.M. Amelia Bratek

ZOBACZ GALERIĘ

Aktualności, Rekolekcje, dni skupienia dla dziewcząt