Oazowe rekolekcje w Wiśle Jaworniku

W dniach od 16 lipca do 1 sierpnia odbyły się rekolekcje oazowe ONŻ 0. Treść rozważań rekolekcyjnych koncentruje się wokół tematu chrześcijańskiej wspólnoty.

2019-08-03

Pierwsze dni rekolekcji, połączone z przeżywaniem  tajemnic radosnych różańca poruszały zagadnienia, które dotyczyły zasad tworzenia wspólnoty pomiędzy ludźmi m.in. braterstwo, wrażliwość na potrzeby wszystkich członków grupy, postawa służby.

Rozważanie tajemnic bolesnych łączyło się z troską o jakość istniejącej wspólnoty. Pojawiały się w tym czasie pytania o przyczyny rozłamów w Kościele, zasady „nowej kultury” tworzące styl życia chrześcijańskiego, o ewangeliczną hierarchię wartości.

Trzecia część rekolekcji, obejmowała dni poświęcone rozważaniom chwalebnym tajemnic różańca, miała być czasem uwrażliwiającym uczestników na obowiązek dawania szeroko rozumianego świadectwa wobec świata.

Czas formacji w ramach programu ONŻ 0 dla części uczestników był pierwszym zetknięciem z formą rekolekcji stanowiącą istotną część charyzmatu Ruchu Światło – Życie. Był to czas intensywnego doświadczania wiary, obecności Boga w swoim życiu, jak i poszerzania swojej wiedzy na temat liturgii czy historii powstania Ruchu Światło – Życia i życiorysu Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Za cały ten czas CHWAŁA PANU J

s.M. Amelia Bratek

ZOBACZ GALERIĘ

 

Aktualności, Rekolekcje