Ewangeliczne rozliczenie

Od 28 grudnia do 1 stycznia wzięłyśmy udział (s. Mariam, s. Laura i s. Amelia) w „Ewangelicznym rozliczeniu” czyli warsztatach zorganizowanych przez Franciszkanów na Górze św. Anny dla młodzieży.

2019-01-21

W tym czasie towarzyszyłyśmy młodym osobom poprzez pracę warsztatową, której głównym tematem był TANIEC ŻYCIA. Zaprosiłyśmy młodych do refleksji nad życiem, podejmowanymi decyzjami i wyborami w kontekście tańca. W życiu, jak w tańcu ważny jest wybór szaty, partnera i muzyki.

W wyborze odpowiedniej szaty chodziło o to, aby odpowiednią marką Życia młodych ludzi była godność, aby nie zależnie od tego, co noszą czuli się ukochanymi dziećmi Boga Ojca, aby w NIM potrafili odkrywać swoją godność. W wyborze odpowiedniego partnera/ partnerki chciałyśmy pokazać młodym, że przez taniec nawiązuje się relacje, a wybór partnera lub partnerki to tak naprawdę decyzja nawiązania osobistej relacji z Jezusem. W wyborze odpowiedniej muzyki chciałyśmy pokazać, że słuchanie odpowiedniej muzyki w swoim życiu to nic innego jak umiejętnie słuchanie rytmu serca Ducha Świętego.

Podsumowaniem warsztatów była Gala Sylwestrowa, na której wykonaliśmy układ taneczny składający się z 5 tańców i mający przesłanie ewangelizacyjne.

s.M. Amelia Bratek

Aktualności, dni skupienia dla dziewcząt