Z młodzieżą na Oazie Nowego Życia!

W dniach 15-31 sierpień odbywały się w Wiśle Jaworniku rekolekcje oazowe ONŻ 1 stopnia dla młodzieży starszej. Młodym ludziom towarzyszył Ksiądz Waldemar Maciejewski i nasza Siostra M. Amelia Bratek. Poniżej s.Amelia dzieli się świadectwem z tych pięknych dni :)

Rekolekcyjna wspólnota z ks. Arcybiskupem Wiktorem

Rekolekcyjna wspólnota z ks. Arcybiskupem Wiktorem

2016-09-01

Był to dla mnie czas odkrywania młodego i żywego Kościoła, który odkrywa Jezusa w swoim życiu i pragnie żyć dla Niego. Towarzysząc młodym ludziom sama przeżywałam ten czas rekolekcji, niezmiernie ubogacając się ich prawdziwą i osobistą relacją z Jezusem, ich pragnieniem ciszy i adoracji. Wspólnie przeżyliśmy w czwartym dniu rekolekcji przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, młodzi z przejęciem i zaufaniem powierzali swoje życie Jego prowadzeniu. Dziewiątego dnia wspólnie przeszliśmy z Jezusem drogą krzyżową, w której każdy mógł nieść krzyż na swoich ramionach i być Szymonem Cyrenejczkiem „dziś”, a dziesiątego dnia odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu świętego zamaczając swoją dłoń w wodzie święconej czyniąc znak krzyża i odnawiając przyrzeczenia. Jedenastego dnia - poranek wielkanocny - wspólne radowanie się z tego, że Jezus ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE POŚRÓD NAS!!!
Kumulacyjnym dniem naszych rekolekcji była EWANGELIZACJA w centrum Wisły, gdzie dzieliliśmy się naszym doświadczeniem Jezusa - „ Bo nie możemy milczeć o tym, cośmy widzieli i słyszeli” Dz 4,20. Każdy z nas pragnął pokazać ludziom, że życie z Jezusem jest piękne, że Kościół jest fantastyczny, że nie trzeba się wstydzić z przynależności do NIEGO. Był to dla nas dzień pełen łaski, bo chcieliśmy, żeby ludzie zobaczyli że nie wstydzimy się JEZUSA i że bycie z Nim napawa niesamowitą radością.
Każdy z nas wyjechał z tych rekolekcji z niesamowitym i niepowtarzalnym doświadczeniem: Boga, Kościoła i wspólnoty! smiley  Za ten piękny i cudowny czas CHWAŁA PANU!

s. M. Amelia Bratek SCB

ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje, Aktualności