Ekumeniczne nabożeństwo w mikołowskiej kaplicy

Trwając na modlitwie podczas Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan - 18-25.01.209 r., w naszej mikołowskiej kaplicy przeżywałyśmy nabożeństwo ekumeniczne

2019-02-06

z udziałem Proboszcza Parafii augsbursko - mikołowskiej św. Jana w Mikołowie Ks. Kornela Undasa oraz Księdza Proboszcza Parafii św. Wojciecha, Mirosława Godźka. Inicjatorem nabożeństwa ekumenicznego był Ksiądz Grzegorz Kaput, kapelan mikołowskich szpitali.

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan było: "Dąż do sprawiedliwości" (Pwt 16,20). W siódmym dniu rozważaliśmy Słowa z Ewangelii Mateusza 15,28: "O kobieto, wielka jest twoja wiara".

"Dla nas najważniejszy jest Chrystus - rozważał Proboszcz Parafii augsbursko - mikołowskiej św. Jana w Mikołowie Ks. Kornel Undasa - Im bliżej jesteśmy Jezusa Chrystusa, to bliżej jesteśmy naszej chrześcijańskiej wiary. Nauki Jezusa Chrystusa nie da się zamknąć w jednym kraju. Ona jest dla wszystkich."

Nabożeństwo zakończyło się wspólnym błogosławieństwem. Potem wszyscy udali się do zakonnego refektarza na spotkanie przy stole.

s.M. Marietta Głuszak

Aktualności