Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę (Ps 115,1)

"18 listopada 2017 r. minęło dwadzieścia pięć lat, odkąd trzy siostry naszego Zgromadzenia: Natanaela, Apolinaria i Waleria, na zaproszenie Pasterza diecezji kieleckiej, przekroczyły progi Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, aby posługiwać klerykom i kapłanom, a za rok, by również przyjąć posługę w Domu Biskupim.

Dziękczynna Eucharystia

Dziękczynna Eucharystia

2017-12-04

W dniu jubileuszowego świętowania wznosiłyśmy serca nade wszystko do Boga Ojca w podziękowaniu za łaskę minionych dwudziestu pięciu lat wspólnie przebytej drogi, wyznaczonej nam przez Bożą Opatrzność jako cząstkę w dziele wszechstronnej formacji przyszłych kapłanów. Pragnęłyśmy ogarnąć wdzięcznością wszystkich Drogich naszemu sercu, którzy wspomagają nas życzliwością i modlitwą, abyśmy potrafiły w miarę naszych sił pomagać w tym zaszczytnym dziele przygotowania młodych ludzi do kapłańskiej posługi. Przeżywanie jubileuszu pozwoliło każdej z nas odkryć na nowo bezcenną wartość czasu za przykładem naszego założyciela Józefa Chauvenela i Patrona świętego Karola Boromeusza."

Wszak „Czas ucieka – wieczność czeka”.

 Siostry wyraziły wdzięczność wobec Księży Biskupów: Księdza Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego, który do Matki Generalnej –  M. Adrii skierował prośbę, aby Siostry Boromeuszki podjęły służbę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Podziękowały za życzliwą współpracę Księżom Biskupom pomocniczym Kazimierzowi Gurdzie oraz Księdzu Biskupowi Marianowi Florczykowi. Wzywały Bożego miłosierdzia dla Księdza Biskupa Mieczysława Jaworskiego i Ordynariusza Kazimierza Ryczana, których Pana odwołał z tego świata do swego domu.

Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu wyraziły wdzięczność za jubileuszową celebrację Eucharystii i za pasterskie słowo homilii. Dziękowały za obecność i modlitwę Biskupowi Nominatowi Andrzejowi Kalecie.

Wszystkim obecnym na uroczystości jubileuszowej dziękowały życząc, by Dobry Bóg hojnie wynagrodził wszystkim, świętującym razem z nimi jubileusz służby w duchu miłosierdzia i radości.

s. M. Romualda Sołtysek i s.M. Dawida Fila 

ZOBACZ GALERIĘ

        

Aktualności