Na spotkanie z Matką

W dniach 20-21 października 2017 r. odbyła się pielgrzymka autokarowa pracowników Szpitala Św. Józefa w Mikołowie na Jasną Górę.To już 5 wyprawa po szlakach sanktuariów polskich. Pomysł pielęgniarki Wiesławy Kurdas, by zorganizować pielgrzymkę, spotkał się z aprobatą zarówno koleżanek z pracy, jak i Matki Ezechieli.

Jak dobrze być razem

Jak dobrze być razem

2017-10-31

I tak byliśmy już u Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu oraz w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Pierwszym przystankiem tegorocznej pielgrzymki było Sanktuarium św. O. Pio w Mstowie. W klimacie jesiennego popołudnia, ozłoconych drzew, szarości mgły, modlitewnej zadumy nad Słowem Bożym i słowami patrona miejsca – O. Pio, przeszliśmy stacje Drogi Krzyżowej.

W Częstochowie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, sprawowanej przez towarzyszącego nam Księdza Kapelana Grzegorza Kaputa, w intencji Pracowników i Pacjentów Naszego Szpitala. Prośby i intencje pielgrzymowania zanosiliśmy do naszej Matki w czasie Apelu Jasnogórskiego. Miejscem noclegowym był Dom Rekolekcyjny Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego  przy ul. Św. Barbary.

W sobotni poranek wyruszyliśmy do Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych w Gidlach, dalej  zajechaliśmy do Sanktuarium Św. Anny w Aleksandrówce. Eucharystię w intencjach podanych przez każdego z uczestników pielgrzymki, ks. Grzegorz odprawił w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin.

Autokar stał się przez te dwa dni, miejscem radości i obdarowywania sobą poprzez wspólną modlitwę, śpiew, rozmowy. Był to czas odpoczynku, regeneracji, umocnienia, odnowy……... czyli duchowego SPA.

Rodzą się nowe pomysły na kolejne wyprawy, poza miejsce codziennej i niełatwej, choć pięknej pracy, codziennej „służby życiu”.

s.M. Irena Rogowska

ZOBACZ GALERIĘ

Aktualności