,,Po śladach miłosierdzia ‘’

Dnia 6 lutego 2017 r. minęło 150 lat posługi Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Pszczynie. Siostry przybyły do Pszczyny dzięki inicjatywie Ks. Ernsta Kosmeliego, proboszcza pszczyńskiej parafii. Na przestrzeni minionych lat siostry podejmowały służbę w przedszkolu, szkole, sierocińcu, szpitalu i domu opieki oraz odwiedzały chorych w domach.

150 lat posługi w Pszczynie

150 lat posługi w Pszczynie

smarietta

2017-07-26

Później katechizowały w parafiach i zajmowały się wystrojem  kościoła.

Centralne uroczystości odbyły się w Uroczystość Trójcy Świętej 11 czerwca 2017 r. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia o godz. 12.00 w kościele Wszystkich Świętych pod przewodnictwem ks. Biskupa Adama Włodarczyka, ks. Proboszcza Krystiana Janko oraz kapłanów wywodzący z Pszczyny. Na Mszy Św. dziękczynnej modlili się zaproszeni goście: Matka Generalna Ezechiela z siostrami boromeuszkami, władze miasta, podopieczni i personel naszego domu oraz życzliwi parafianie. Słowo Boże wygłosił ks. Biskup.

Po Eucharystii odbył się DZIEŃ OTWARTY naszego domu w ogrodzie na terenie zakładu. W trakcie Dnia Otwartego odbyły się koncerty: wystąpiła Magda Anioł, Cyrkland, Zespół KIM - Biesadne, Carrantuohill. Było też wiele innych atrakcji: kącik sportowy dla dzieci, balony, dmuchańce, bańki mydlane, klaun na szczudłach, bufet, lody, ciasta domowego wypieku oraz możliwość zwiedzania DPS-u.

W sercu pozostała wdzięczność Panu Bogu, za dobro, które siostry z pomocą innych, mogły czynić w tym mieście. Za dobre świadectwo, za to, że Boże miłosierdzie mogło być doświadczane przez najbardziej potrzebujących.

Święty Karolu - Ty nam wskazuj drogę i wypraszaj potrzebne łaski, aby następne lata były owocne, a siostry dzielnie ukazywały Jezusa Miłosiernego.

s.M. Alena Giza

ZOBACZ GALERIĘ

 

Aktualności